Nullam dignissim, ante scelerisque the is euismod fermentum odio sem semper the is erat, a feugiat leo urna eget eros. Duis Aenean a imperdiet risus.

img

Yeşil Kart

Yeşil kart anlaşmasını içine alan üye ülkelerde, bir kaza durumunda 3. şahıslara verilen maddi ve manevi sorumluluklar o ülkenin trafik kanunlarına göre teminat altına alınır. Uluslararası niteliğe sahip sigorta, yeşil renklidir ve tek formattadır.

 

Yeşil Kart Uygulamasında trafik kazaları hangi ülkede yaşanırsa yaşansın karşı tarafa verilen zarar karşılanır. Üstelik Yeşil Kart sahibi sürücüler, seyahat edecekleri her ülke için tekrar araç sigortası yaptırmak zorunda değildir.

 

Yeşil Kart sigortası seyahat tarihleri geçerli olacak şekilde düzenlenmektedir. En uzun süre 1 yıl olarak belirlenmektedir.

 

Geçerli Olan Ülkeler

Yeşil Kart şu anda 47 ülkede geçerlidir. Bu ülkeler: Türkiye, Avusturya, Arnavutluk, Andorra, Azerbaycan, Belçika, Bulgaristan, Bosna Hersek, Beyaz Rusya, İsviçre, Kıbrıs, Çek Cumhuriyeti, Almanya, Danimarka, İspanya, Estonya, Fransa, Finlandiya, İngiltere ve Kuzey İrlanda, Yunanistan, Macaristan, Hırvatistan, İtalya, İsrail, İran, İrlanda, İzlanda, Lüksemburg, Letonya, Litvanya, Malta, Fas, Moldova, Makedonya, Karadağ, Norveç, Hollanda, Portekiz, Polonya, Romanya, Rusya, İsveç, Slovakya Cumhuriyeti, Slovenya, Sırbistan, Tunus, Ukrayna.