Nullam dignissim, ante scelerisque the is euismod fermentum odio sem semper the is erat, a feugiat leo urna eget eros. Duis Aenean a imperdiet risus.

img

Makine Kırılması

Mühendislik sigortası arasında bulunan ve en çok tercih edilen sigorta türlerinden biri olan makine kırılması sigortası, genellikle sanayi alanlarında kullanılmaktadır. Ekonominin en temel unsurları arasında sanayinin olduğunu unutmamak gerekiyor. Bu noktada da üretimin devam etmesi için mutlaka sanayinin korunabiliyor olması gerekmektedir. Mühendislik sigortası adı altında devreye giren makine kırılması sigortası, ürünlerin risklere karşı anında güvence altına alınmasına yardımcı olmaktadır.

İşletmelerde, işlerin tamamlanması ve üretimin devam etmesi için pek çok makine kullanılmaktadır. Bu makinelerin de hasar görmemesi ve arızalanmaması, iş yerindeki işlerin devamlılığı açısından oldukça önemlidir. Makine kırılması sigortası, makinelerin çalışırken durması ya da beklenmedik bir şekilde arızalanmasının önüne geçerek, sizleri masraflara karşı güvence altına alınmaktadır.

Makine kırılması sigortasında genel olarak iş yerlerinde kullanılan araçların – makinelerin başına gelebilecek tüm hasarlar ve bunlardan doğan masraflar karşılanmaktadır. Sigortanın ek teminatları ise şu şekildedir:

  •  Fazla mesai ya da seri nakliye masrafları
  •  Grev, kargaşa, halk hareketi, terör gibi çeşitli olaylar nedeniyle meydana gelebilecek hasarlar
  •  Temel ve kaidelerde meydana gelen hasarlar
  •  Fiziki infilak