Rönesans, %100 Türk sermayeli bir sigorta ve reasürans brokerlik şirketidir. Şirketimiz ülkemizin birçok büyük çaplı ve özellikli projelerin uluslararası piyasada reasürans brokerliğini üstlenmiştir. Diyebiliriz ki. bu ölçekteki işlerin uluslararası reasürans piyasasında plasmanını gerçekleştiren %100 Türk sermayeli tek brokeriz. Hizmet alanımız ağırlıklı olarak inşaat, enerji ve endüstriyel tesislerdir. Uluslararası reasürans piyasası ile direkt olarak çalışma imkanına sahip olmamız, şirket çalışanlarımızın reasürans alanında ciddi bir tecrübe ve bilgi birikimine sahip olmasını ve müşterilerimize hızlı ve aktif bir hizmet sunuyor olmamızı sağlamaktadır. Plasman çalışmasını yaptığımız her bir riski kendi özelinde değerlendirerek, hazırladığımız sunumlar ile birlikte, reasürörlere en doğru ve hızlı şekilde anlatmaktayız. Bu sayede hedefimiz, sigortalılarımıza en uygun teminat yapısını, en uygun fiyat ve şartlarla kısa süre içerisinde temin edebilmektir. Lloyd’s dışındaki tüm yurtdışı plasman çalışmalarımızda aracı bir kurum kullanmıyor olmamız, sigortalılarımızın prim avantajı sağlamasında büyük bir etken olmaktadır. İlave olarak, olası bir hasar durumunda, tüm süreçler, reasürörlerle koordineli bir şekilde, şirketimizin kontrolü ve bilgisi çerçevesinde yönetilmektedir.

Kurum olarak, prensibimiz işimizi en doğru ve en hızlı bir şekilde yaparken, karşılıklı güven ve şeffaflık ilkesinden asla ödün vermemektir. Şirket olarak işimize verdiğimiz önem ve anlayış çerçevesinde, gerçek anlamda reasürans yapan uzmanlar yetiştirmek ve sektöre kazandırmak bir diğer hedefimizdir.

Şirketimiz nicelikten çok niteliğe önem veren bir şirket olduğundan, odak noktamız her zaman, ne kadar çok iş yazdığımız değil ne kalitede hizmet verdiğimiz olmuştur. Kurumsal nitelikteki 'large account’lar olarak nitelendirdiğimiz işler özelinde sigorta ve reasürans brokerliği piyasasında ciddi bir pazar payına sahibiz. Bu pazar payını ilerleyen günlerde, iş ortağımız BMS Group’un 30 yıllık know-how’ım da katarak daha da büyütmeyi hedeflemekteyiz.

BMS ile yapılan anlaşma çerçevesinde, BMS'in tecrübesinin bulunduğu alanlarda büyümeyi hedeflemekteyiz. BMS özellikle maden alanında, piyasayı domine etmenin ötesinde, bu alanda çok kapsamlı çalışmalara sahiptir. Ülkemizde maden alanında faaliyet gösteren müşterilerimize bu çalışmaları sunuyor olacağız. Madencilik sektöründe yaşanmış olumsuz tecrübelerin önüne geçmek amacı ile, yetkili resmi merciler ile de görüşerek sağlanması gereken sigorta teminatları ile ilgili bazı standartlar getirmeyi hedeflemekteyiz. Ayrıca BMS’in, bankaların proje finansman departmanlarına hizmet veren 'Bank Serve’ departmanı firmamıza çok ciddi bir know-how katmaktadır. Bu bilgi birikimini de ülkemizdeki bankaların proje finansman departmanlarına aktaracağız. Ayrıca BMS. sigortanın çıkış noktası olan ‘marine' sigortalarında da öncü bir brokerliktir. Dünyanın en eski ‘marine’ brokeri olma özelliğine sahiptir.

BMS’in şirket anlayışımıza uyan dinamik yapısı, karar aşamalarının detaylı ancak etkin bir süre içerisinde alınması bizleri kendileri ile bir araya getirmiştir. Ayrıca, BMS Londra ofimizde bir Türk ekibinin olması ve bu ekibin uzun yıllar Londra sigorta piyasasında çeşitli global nitelikteki reasürans brokerlik şirketlerinde görev yapmış olması bizlere zamanı efektif kullanmamızda büyük destek sağlamaktadır. Tıpkı şirketimizin birincil amacı gibi, para kazanmanın ötesinde ,butik özel bir hizmet vermeyi hedeflemeleri ve müşterilerinin her sene bir brokerlikten diğerine geçerek değil, uzun yıllar güven ve memnuniyet çerçevesinde kendileri ile ilerlemeleri bizleri en çok cezbeden taraf oldu. BMS ile yapılan anlaşmamız bugüne değin eşi olmayan bir yapının kurulmasının da önünü açmıştır. Özellikle global nitelikteki brokerlik firmalarının Türkiye ofislerine kıyasla tek taraflı kazanımdan çok, çift taraflı kazanım için bu yola birlikte çıkmış olduk.

Yurtdışı ile bağlantılı iş yapan firmaların sahip oldukları risklerin teminat altına alınması, dünya sigorta marketine bu risklerin satılması için görev alacak brokerin sadece sigorta brokeri ünvanına değil, aynı zamanda reasürans brokeri ünvanına da sahip olması gerekmektedir. Sigorta ve reasürans brokerliği ruhsatlarına sahip olan brokerlik firması, reasürans alanındaki yetkin ekibi ile, belli ölçeğin üzerinde iş yapan firmalara ciddi anlamda artı değer yaratmaktadır. Bu hususları aşağıdaki şekilde sıralayabiliriz;

  • Riski doğru analiz etme ve değerlendirme.
  • Reasürans piyasasında riski doğra prezente etme,
  • Riski satın alan reasürörler ile direkt iletişim halinde olma
  • Detaylı ve uluslararası normlarda teminatların sağlanması
  • Etkin bir çalışma sonucu en iyi şartların en iyi fiyat ile temin edilmesi
  • Hasar anında porföy büyüklüğü ve benzer işlerdeki tecrübe neticesinde hızlı hareket etme kabiliyeti,
  • Hasarın reasürörlere doğru bir şekilde izah edilmesi, hasar evrak ve dokümantasyonunun temin edilerek ekspere iletilmesi
  • Hasarın neticelenmesi akabinde, tazminatın reasürörlerden hızlı bir şekilde toplanarak sigortalıya ödenmesini sağlamak

 

bms

www.ronesansbroker.com
www.bmsgroup.com

Kaynak : www.dunya.com